"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

• Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Kandiliniz Mübarek Olsun|Herkes İçeri

gizemli_hacker

Üsteğmen
Görev/Org:
sm_timi
Herkese merhaba
Bugün 07.04.2020
beraat kandili
peki beraat kandilinin önemi nedir bakalım

Bu gecede, bir yıl içinde olacak bütün işler hükme bağlanıp ifası için Cenab-ı Hak tarafından meleklere verilir. Gecesini ibadet ve dua ile gündüzünü oruçlu geçirmek faziletlidir.

Berat gecesine ait beş haslet vardır:

1. Her önemli iş bu gecede ayırdedilir.

2. O gecedeki ibadetin fazileti büyüktür.

3. İlâhi rahmet yayılır.

4. Mağfiret gecesidir.

O gece, Resûlullah’a şefaat hakkının tamamı verilmiştir.

Çünkü, Hz. Muhammed (s.a.v.), Şaban’ın onüçüncü gecesi ümmeti hakkında şefaat istemiş, bu şefaatin üçte biri verilmiş, ondördüncü gecesi yine istemiş, üçte biri daha verilmiş, onbeşinci gece yine talep etmiş, bu gece şefaatın tamamı ihsan edilmiştir. Bu şefaatten mahrum olanlar, devenin ürküp kaçtığı gibi Allah’tan kaçanlardır. (bk. er-Râzî ve Ebussuud Efendi Tefsirleri, ed-Duhân Sûresi 3. ve 4. âyetlerin tefsiri; Hasan Basri Çantay, Kur’ân-ı Hakim ve Meâl-i Kerim, İstanbul 1959, III, 904, 905)

Bu arada herkesin beraat kandili kutlarım
Allahım bu mübarek günde kimseye dert sıkıntı vermesin darda bırakmasın.

Dertlilere şifa eyle zorda kalanlara yardım eyle allahım bu konuyu okuyan kutlama dan geçmesin.

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN​

Ağa

Yarbay
Uzmanlık Alanları:
Warez
Beraat ismi ile gelir inşAllah. Hayırlı kandiller.

TuğrulBey

Onursal Üye
Cümleten hayırlı kandiller. Dualarda buluşmak ümidiyle..

Mr.X

Yarbay
İyi Forumlar,hayırlı kandiller

Daha öncesinde de dile getirdim.Forum içerisinde açılan konuların başlıklarını girerken tamamının büyük harfle girilmesi ya da tamamının küçük harf ile girilmesi belirlediğimiz düzen ve kuralların dışında bir davranış."Sadece baş harflerin büyük girilmesi" gerekmektedir.Kandilleşme hasebi ile konu kilitlenmemiş sadece ilgili kısımla alakalı gerekli düzenlemeye gidilmiştir.

Hatalı Konu Başlığı:KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN | herkes içeri
Düzenlendi: Kandiliniz Mübarek Olsun

Bknz. 4.Madde(Konu Başlığının Yazımı ile İlgili Husus)

Konu Açarken ve Yazımında Dikkat Edilecek Hususlar

Lütfen, yeni bir konu açarken ya da mevcut bir konuya mesaj gönderirken, aşağıdaki hususlara özen gösteriniz.

1-Yeni bir konu açmadan önce forumda arama yapınız. Sorunuzun yanıtını arama sonuçlarında bulamazsanız, yeni konu açabilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de size cevap verecek olan üyeler zaman kaybetmeyecektir. (Yardım Konusu Açacaklar İçin)

1.1 - Arama sonucunda çıkan bir konunun üstünden uzun bir süre geçmişse, (konuyla alakalı da olsa) mevcut bir konuya mesaj atmak yerine yeni bir konu açınız.

1.2 - Bir uygulamanın nasıl kurulacağını anlatan bir konuya, kurulumla ilgili soru ve sorunlarınız için cevap yazabilirsiniz. Eğer kurduğunuz uygulama çalışmıyorsa, yeni bir konu açınız.

1.3 - Eğer arama sonucunda ulaştığınız konu, bir sonuca/çözüme ulaşmamışsa, bu konuya mesaj atmak yerine, ilgili konuyu referans göstererek (bağlantısını paylaşabilirsiniz) yeni bir konu açınız.

2- Eğer yeni konu açmaya karar verdiyseniz, konuyu uygun bir bölümde açınız.

3- Konu yazımında Türkçe dil bilgisi kurallarına özen gösterilmeli, mahalli lisandan kaçınılmalı, bilimsel dil kullanılmalı, noktalama ve imla kuralları için Türk Dil Kurumu İmla Kılavuzu ve Sözlüğünden (
Please, Giriş yap or Kayıt ol to view URLs content!
) yararlanılmalıdır.

4- Konu başlığının , tamamının büyük harfler ile girilmemesi (sadece baş harfleri büyük olmalı) ; konu başlığı ile konunun içeriğinin bağdaşması ,konu başlığının forum vizyon-misyon ve kurallarına ters düşmemesi , açık net ve anlaşılır ifadelerle kurulmuş olması , kısaltmalardan mümkün mertebe kaçınılması,konu sahibinin adını içeren konu başlıklarından kaçınılması.

Bknz. Örnek Konu ;

Konu Başlığı: Windows 7 Format Atma
Konun Açılacağı Yer : Bilgisayar ve Teknoloji >Microsoft Windows İşletim Sistemleri
Konu Ön Eki: Windows
Yazı İçeriği: Konu Başlığı ile Örtüşen Yazı İçeriği

5- Yardım konularının çözüme ulaştıktan sonra çözüldü olarak kilitlenmesi.

6- Bahsi geçen yardım konularının ilgili yerlere uygun ve sorunu açıklayıcı bir dille yazılması.

7- Alıntıdan mümkün mertebeden kaçınılmalı , varsa kullanılan kaynakçalar makale sonuna iliştirilmeli

8- Yazı anlaşılır bir dille size özgü , tamamıyla size ait , öğretici ve ya açıklayıcı bir nitelik/nitelikler taşımalı.

9 - Görsel içerik ve yazılarla desteklenmeli .

10- Gerektiği yerde vurgular ( altı çizil i , Kalın veya italic ) yapılmalı

11- Başlık ve paragraf başının birbinden ayırt edebilmek ve ilgi çekme amaçlı başlıklar ortalanabilir .

12- Yerinde kod taglerı ve yerinde güzel görünüm açısından alıntı tagları kullanımalı.

13- Forumda IRC, MSN, sohbet (chat) dili ile yazmak yasaktır. Örneğin, selam yerine slm, merhaba mrb yazmak kural ihlalidir.

• Beğen
Tepkiler: JTM

gizemli_hacker

Üsteğmen
Görev/Org:
sm_timi
Amin cümlemize hocam allahım bu mübarek günde duaları kabul etsin inşallah

gizemli_hacker

Üsteğmen
Görev/Org:
sm_timi
Zaten tamamı büyük oluşturmadım başı büyük sonu küçük olarak başlık oluşturdum. Hocam bir dakine ona da dikkat ederim hayırlı kandiller dilerim