"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

  • Yeni üyeler Neler Yapmalı, Nasıl Başlamalı? Detaylar için tıklayın
    Rütbeler ve genel görevlendirme konuları hakkında bilgi almak için tıklayın
    Uzmanlık alanları hakkında bildirge için tıklayın
    Güncel forum kuralları için tıklayın

Whatsapp Profiline Bakanı Görme [Güncel]

R00TS0L0

Hırsız
Leecher
Katılım
22 Ara 2020
Mesajlar
191
Maalesef ki Whatsapp bizlere bu desteği vermiyor. Bunun sebebini bilemiyoruz ama yıların Whatsapp’ı çıkarmış olduğu binbir çeşit yenileme ve güncellemeye rağmen böyle bir özellik maalesef koymuyor. Peki Whatsapp bunu bize vermiyorsa biz bu desteği nerden bulucaz diyen meraklı arkadaş ! İşte sorunun cevabı da bu yazıda

1-10Bu merakınızı giderebileceğiniz Whatsapp harici 10 numara bir eklenti den bahsedicez.. WhatsApp+ PLUS Bu eklenti ile Whatsapp’ta Profilime Kim Bakmış bilgisine kolayca ulaşabileceksiniz. Uygulamayı aslında WhatsApp’ın yazılımcılar tarafından geliştirilmişmod’lu hali olarak düşünebilirsiniz. Tamamen güvenebileceğinizi belirtelim

WhatsApp+ PLUS uygulamasını indirdikten sonra mevcut WhatsApp’ı konuşma yedeklerinizi alarak silmelisiniz. Sildikten sonra ise bu yeni APK’yı kurmanız gerekiyor ve kurulum sırasında sohbet yedeklerinizi geri yüklemelisiniz. Artık kullanmaya hazırız demektir. Benzer bir WhatsApp penceresi bizi karşılıyor. Tabii birkaç ek menü var ve olay burada bitiyor. Tipik menümüzden More Options isimli yere tıklıyoruz, profilimize bakanları görmek için birkaç küçük ayara ihtiyacımız var.

Uygulamanın saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleri var. Mevcut özelliklerden kısaca bahsedecek olursak

profilinize bakanları görebilme

listenizdeki herhangi biri çevirimiçi olduğunda uyarı alma

1619429418219.png

1 GB’a yükseltilmiş medya gönderim sınırı (normalde 30 MB), daha yeni ifadeler
mavi tikleri kaldırabilme
tema değiştirebilme
çevrimdışı iken neler olduğunu görebilme
daima çevrimiçi görünebilme,
birden fazla konuşma balonu
birden fazla uygulama simgesi
aynı anda 100 fotoğraf gönderebilme (normalde 10 adet)
arama öncesi onay
grup mesajı sayacı
270 karakterlik durum yazısı gibi bir listeleme yapabilmek mümkün.


Konumuza geri dönelim. Android’de WhatsApp profilime kim bakmış sorusuna cevap bulmak için 2 olarak adlandırılan Main/Chats Screen menüsüne girelim.

Bir Sonraki adımda 2 nokta serisi başlıcak ve çeşitli seçenekler çıkacak. 2.5 olarak adlandırılan Contact Online Toast menüsünden küçük bir ayar yapmamız gerekiyor. Buradaki ayarı yapmazsak profilimize bakanları doğru olarak görme şansımız yok. Bu menü içine girerek 2.5.1 olarak adlandırılmış Show Contact Online Toast seçeneğini aktifleştireceğiz. Artık profilimize bakanlar da uygulamanın günlük dosyasına kaydedilecek. Her şeyin yolunda gittiğini bir arkadaşınızı normal yolla (WhatsApp’tan değil) arayarak test edin. Arkadaşınız sizin profilinize baksın. Sonrasında kontrol kısmına geleceğiz.

2.5.1 olarak adlandırılan Show Contact Online Toast seçeneğini seçtikten sonra her şey tamamlanmıştır demektir. Test amaçlı arkadaşınız profilinize baktıktan sonra günlük dosyamıza girme zamanı geldi.

Tekrar ayarlar kısmından More Options kısmına geliyoruz. 8 numaralı seçenekte günlük dosyamız yer alıyor. Buradan tüm bilgilere ulaşacağız ve WhatsApp’ta profilinize bakanları öğrenebilirsiniz. Günlük dosyasını Open Log diyerek açıyoruz. Bu işlemin kafanızdaki birçok soru yanıt bulacak. 🙂.

Android: WhatsApp Profilime Kim Bakmış?

Burada dikkat etmeniz gereken şu; sizin kesinlikle profiline bakmadığınız veya mesajlaşmadığınız bir kişinin adı bu listede varsa, o kişi sizin profilinize bakmış demektir. Örnekleyecek olursak A arkadaşınızla sürekli mesajlaşıyorsunuz. B arkadaşınızın da profiline bakıyorsunuz. Listede bir C ve D görürseniz ve bunlarla hiçbir iletişiminiz olmamışsa, yani C ve D de çevrimiçi görünüyorsa profilinize bakmış demektir.
 
Üst