Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turkz Grup

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal ATATÜRK

42 Okulları Nedir?

FeLiXX

Lojistik Grup Lideri
Admin
150
T. Puanı
43
Puanları
4
Katılım
7 Eyl 2022
Mesajlar
114
Konum
EV
Uzmanlık Alanları:
  1. Web Hacking
  2. Bug Bounty
Görev/Org:
Merhaba TurkZ Takipçileri;


Unlu-yazilim-okulu-42-Istanbul-ve-42-Kocaeline-basvurular-basladi-1.png
*-42-*
42Nedir?
2013 yılında Paris'de kurulan Ecole 42, bugün 20 ülkede 10.000'in üzerinde öğrencisiyle dünya çapında en iyi kodlama okulu olarak biliniyor. Ecole 42'de eğitim tamamen ücretsiz ve herhangi bir akademik derece veya kodlama deneyimi gerekmiyor.
İstanbul Kalkınma Ajansı ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın birlikte yürüttüğü Türkiye Açık Kaynak Platformu’nun projesi olan 42 İstanbul ve 42 Kocaeli, TÜBİTAK Tüsside ile ortaklık yapıyor. 27 tane paydaşı bulunan bu proje, dünyadaki pek çok modeli araştırarak Türkiye’ye en uygun olan modeli gerçekleştiriyor.


Yeni nesil bir yazılım okulu olan 42 Okulları; teknik eğitim, takım çalışması, problem çözme, adaptasyon, kararlılık ve dayanıklılık gibi değerli sosyal becerileri kazandırmayı hedefliyor. 42 İstanbul sayesinde yazılımcı olmak isteyen 18 yaş üstü herkes, kodlama ve programlama eğitimi alırken gerçek iş dünyası yetkinliklerini de edinebilecek.


Sınıf, öğretmen ve diploma olmadan eğitim veren yazılım okulu, emek ve iş birliğini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Öğrenciler, üzerinde çalıştıkları projeler üzerinden puanlandırmayla okulu geçiyor. 42 İstanbul, gençlerin yazılım alanında kendilerini geliştirerek hem Türkiye’de hem yurt dışında istihdam sağlamalarını hedefliyor.

*-BAŞVURU AŞAMALARI-*
Katılımcılar, 42 İstanbul veya 42 Kocaeli web sitelerinden başvuru yaptıktan sonra başvuruda çıkan algoritma sınavını başarıyla tamamladığı taktirde toplantı tarihi alıyor. Toplantıda kaydını kesinleştirip önüne çıkan havuz tarihlerinden katılımcıya uygun olan seçtirildikten sonra gerçekleşen havuz eğitimi 1 ay sürüyor. Bu eğitimi başarıyla tamamlayabilen öğrenciler, ana eğitime geçmeye ve 42 okullarında okumaya hak kazanıyor.
42 İstanbul ve 42 Kocaeli’nde kampüse gitmek ve burada devamlılık sağlamak gerekiyor. Farklı şehirlerden katılmak mümkün ancak kalacak yeri öğrencilerin ayarlaması gerekiyor.


Online başvuru testini geçemeyen katılımcılar, 15 gün sonra aynı e-posta ile tekrar deneme yapabiliyor.


Hiç olmasa şansınızı denemenizi tavsiye ederim.Gelecek için güzel bir yatırım iş garantili.Öğretmensiz havuz sistemi ile çalışması çok iyi diğer öğrenciler tarafından yaşanan aynı sorunları tek çözüm yerine farklı yollardan çözüme ulaşma etkileşimin sağlamaya yönelik.HavuzSistemi bittikten sonra 42 okullarında okumaya hak kazanıyorsunuz çok iyi bir fırsat

Katılmayı düşünen arkadaşlara şimdiden BAŞARILAR dileriz...
 

kullanıcı

Admin
1
T. Puanı
3
Puanları
1
Katılım
19 Eki 2022
Mesajlar
4
Konum
Burası neresi
Faydalı
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap