Callback Lim10Ata\Flatix\xfwidgets::gethtml is invalid (error_invalid_class).


"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

Hoşgeldiniz!

Forumda ki tüm özelliklerden yararlanmak için kayıt olmalısınız!

Kayıt Ol!

Kurallar

Forumumuz kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır. Kayıt olan her üye aşağıda yazılı kuralları okumuş ve uyacağını taahhüt etmiş sayılır. Sitemiz belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermeyi kabul etmemektedir.
  • Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanıt verilir. Belirlenen iletişim kanalı haricinde yapılan bildirimler dikkate alınmamaktadır.
  • Foruma kayıt olan üyelerimiz çeşitli zamanlarda site üzerinden gönderilen mail ve bildirimleri almayı kabul eder. Gönderilen mailler reklam, duyuru, teknik içerikli olabilir.
  • Başka sitelerde TurkZ aleyhtarı eylemlerde bulunmak yasaktır.
  • Üst Yönetim yazılı izni olmadan TurkZ Grup adı kullanılarak TÜRK CUMHURİYETİ SUNUCULARINDA YER ALAN sitelere saldırılarda bulunmak KESİNLİKLE yasaktır.
  • Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, uygunsuz içerik belirlendiğinde, Bozuk link tespit edildiğinde yapılması gereken en doğru hareket RAPOR ET tuşu ile aktivitenin yöneticilere bildirilmesidir.
  • Her türlü din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar yazmak yasaktır.
  • Forumumuzda siyasi tartışmalara girilmesi yasaktır.
  • Forum içi yazışmalarda kullanılacak dil ve üslup, forumun kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanılmaması ve başka birini küçük düşürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavırlardan uzak durulması özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, aşırı laubali, başka bir kullanıcıya saldırı amaçlı veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafından kullanıcıya haber vermeksizin silinecektir. Aynı tutumu sürdürmekte ısrarlı davranan kullanıcı forum kullanımından süresiz men edilecektir.
  • Foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimleri, kullanıcı fotoğrafı ve kullanıcı imzaları küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde kullanıcı isimleri seçen kullanıcılar doğrudan forumdan uzaklaştırılır.
  • Doğrudan küfürlü içerik paylaşan kullanıcı uyarılmaksızın süresiz olarak siteden uzaklaştırılır.
  • Kullanıcıların özellikle forumdaki yazışmalarda olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaları önerilir. Asgari yazım kurallarına uyulması (Cümleye büyük harfle başlamak, fazla nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamamı büyük harften oluşan, noktalama işaretlerine yer verilmemiş veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazılmış iletilerin zor anlaşıldığı ve anlaşılsa bile dikkate alınmadığı bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya başlıklar yöneticiler tarafından gerek görülürse mesaj sahibine bildirilmeden silinir.
  • Aynı kullanıcının foruma farklı isimle üye olması yasaktır. Bu durum fark edildiğinde kullanıcının en eski kullanıcı adı dışındakiler kapatılır ve kendisine uyarı verilir.
  • Başka kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da alıntı yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunludur. Forumumuzda paylaşılan teknik dökümanlar için sitemiz kaynak gösterilemez.
  • Sitemize özel hazırlanan derleme, makale vb. dökümanların diğer sitelerde paylaşılması durumunda ilgili dökümanın aktif linki kaynak olarak eklenmelidir.
  • Uygunsuz davranış sergileyen kullanıcılar için sitemizde otomatik disiplin sistemi bulunmaktadır. Forumda uygunsuz davranışlar sergileyen kullanıcılara yöneticiler tarafından uyarı verilir ve belirlenen limit değerlerine ulaşıldığında kullanıcı forumdan süresiz uzaklaştırılır. Uyarı puanı sistemi 4 aşamada uygulanır. Belirlenen uyarı puanı limitlerine ulaşılması durumunda, puana karşılık gelen yaptırım uygulanır. Kullanıcıya verilen puanlar sıfırlanmaz bu nedenle kullanıcıya 2. 3. ve 4. aşamalarda daha az tolerans gösterilmiş olur. Puanlama paralel çalışır herhangi bir kategoriden aldığınız ceza puanı toplam puanınızın artmasına neden olur. Yaptırım tamamen sistem tarafından otomatik yapılır.
 • Forum Kuralları dışında bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Konu açacağınız bölüme ait özel kuralları okumanız ve bu kurallara uymanız gerekmektedir.
 • Kullanıcıların kendi yararları göz önünde tutularak hazırlanan bu kurallar tartışmaya açık değildir.
Foruma üye olan kullanıcılar bu metni okumamış olsa da kuralları okumuş ve tüm kurallara uymayı kabul etmiş sayılır. Bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.

Sitemiz yönetimi gerek görüldüğü takdirde bu kurallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Kurallar eklendiği anda yürürlüğe girer ve tüm üyelerin okuduğu varsayılır.
Üst